BADANIA PRENATALNE

Kompleksowe prowadzenie ciąży w Krakowie – badania prenatalne

Ginekolog Kraków

Doświadczenie, wiedza i przyjazna atmosfera

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu przyszłych rodziców. To czas pełen radości, a jednocześnie niepokoju i troski o zdrowie Dziecka. Aby ten okres oczekiwania na przyjście na świat Maluszka był jak najbardziej spokojny, Centrum Medyczne Meavita w Krakowie oferuje szeroki zakres nieinwazyjnych badań prenatalnych wraz z opieką doświadczonych lekarzy ginekologów.

 • Prowadzenie ciąży przez ginekologów CM Meavita w Krakowie to życzliwość, empatia, aktualna wiedza, wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesna diagnostyka i sprzęt.
 • W naszej poradni ginekologicznej w Krakowie otrzymasz kompleksową opiekę ginekologiczno-położniczą. Każda kobieta przechodzi przez okres ciąży inaczej, dlatego zawsze patrzymy na jej zdrowie całościowo i traktujemy każdą z nich indywidualnie, dobierając odpowiednio panel badań i sposób postępowania.
 • Nasi ginekolodzy oferują również dostęp do nowoczesnej diagnostyki prenatalnej jaką są np. testy wolnego płodowego DNA (nieinwazyjne testy prenatalne, testy NIPT), USG prenatalne czy też test PAPP-a.
 • Doświadczenie i wiedza ginekologów z CM Meavita Kraków w połączeniu z nowoczesnym sprzętem diagnostycznym dają szansę na świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie.

Badania prenatalne - usługi / oferta

W Centrum Medycznym Meavita Kraków oferujemy wykonanie badań prenatalnych. Nasi ginekolodzy w szczegółowy i przystępny sposób omawiają cel ich przeprowadzenia, przebieg oraz rezultaty.

Ginekolog Krakow

USG prenatalne I trymestru (USG genetyczne)

Ginekolog Krakow

USG prenatalne II trymestru

Ginekolog Krakow

test PAPP-a (test podwójny)

Ginekolog Krakow

USG prenatalne III trymestru

Ginekolog Krakow

test potrójny w ciąży

Ginekolog Krakow

testy NIPT (testy wolnego płodowego DNA, nieinwazyjne testy prenatalne): test Nifty, Nifty Pro, test Sanco, test Panorama, test Veracity, Veragene, test NeoBona, Nace, Vanadis NIPT)

Badania prenatalne w Krakowie

W Centrum Medycznym Meavita w Krakowie na miejscu, oprócz wizyty u ginekologa, wykonasz również USG w ciąży (USG genetyczne, USG prenatalne), wszystkie niezbędne badania krwi oraz nieinwazyjne badania prenatalne. W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroka gama nieinwazyjnych testów prenatalnych (tzw. testów NIPT), czyli testów wolnego płodowego DNA wykonywanych z krwi. Testy NIPT należą do badań prenatalnych, które są bezpieczne zarówno dla mamy, jak i dziecka, do ich wykonania wystarczy próbka krwi kobiety ciężarnej. Można je wykonać już od 10. tygodnia ciąży.
Testy NIPT w Centrum Medycznym Meavita Kraków:

Ginekolog Kraków radzi:

USG prenatalne pierwszego trymestru w Krakowie

Badanie USG I trymestru, wykonywane jest pomiędzy 11. a 13. tygodniem ciąży. To szczególny moment, gdyż rodzice po raz pierwszy mogą usłyszeć bicie serduszka swojego dziecka. Ginekolog Kraków tłumaczy po co wykonujemy USG genetyczne i dlaczego jest ono tak ważne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Co to jest test wolnego płodowego DNA?

Ginekolog Kraków opowiada co to jest wolne płodowe DNA, co to są testy NIPT, czyli nieinwazyjne testy prenatalne i po się je wykonuje? Jakie choroby genetyczne można ocenić przy pomocy nieinwazyjnych badań prenatalnych?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test PAPP-a, czyli test podwójny

Zapytaliśmy ginekologa z Krakowa co daje wykonanie testu PAPP-a w ciąży? Wyniki testu PAPP-a – jak je interpretować? Co to jest przezierność karkowa w USG genetycznym? Jaka jest skuteczność testu PAPP-a, a jaka innych testów prenatalnych?

CZYTAJ WIĘCEJ

Rejestracja telefoniczna +48 881 20 20 20

Ginekolog Kraków opowiada:

Kiedy wykonuje się nieinwazyjne testy prenatalne?

W powyższym artykule ginekolog z Krakowa mówi o tym, kiedy warto wykonać nieinwazyjne testy prenatalne. Czy są przeciwwskazania do ich wykonania?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Downa objawy, przyczyny, dziedziczenie

Czy zespół Downa widać na USG prenatalnym?  Kiedy można rozpoznać zespół Downa? Jakie są najczęstsze przyczyny i objawy zespołu Downa? Czy zespół Downa jest dziedziczny? Na te i wiele innych pytań odnośnie trisomii 21 odpowiada ginekolog Kraków.

CZYTAJ WIĘCEJ

Porównanie testów prenatalnych – test Nifty a Sanco

Ginekolog Kraków radzi – jeśli zastanawiasz się, który test prenatalny wybrać sprawdź jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy różnymi nieinwazyjnymi testami prenatalnymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozostałe usługi

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi usługami w Krakowie:

  • GINEKOLOGIA

   GINEKOLOGIA

   konsultacja ginekologiczna, cytologia, HPV, wymaz z pochwy

  • USG GINEKOLOGIA

   USG GINEKOLOGIA

   USG ginekologiczne, USG przezpochwowe, USG piersi, monitoring cyklu

  • USG W CIĄŻY

   USG W CIĄŻY

   USG prenatalne, USG genetyczne, USG 3D/4D, USG wczesna ciąża